Bytové doplňky a dekorace

Často kladené dotazy

Co je uvnitř sáčků?

Naše vonné sáčky jsou vyrobeny z netoxické směsi vermikulitu a vůně. Vermikulit je přirozeně se vyskytující minerál, který se extrahuje z půdy. Používáme ho v našich vonných sáčcích, protože je porézní a absorbuje naši vůni. Dodržujeme přísné bezpečnostní normy stanovené Mezinárodní asociací pro parfémy (IFRA), abyste si byli jisti, že naše výrobky jsou bezpečné. Naše vůně jsou autentické.

Vaše sáčky obsahují vermikulit?
Slyšel jsem, že vermikulit obsahuje azbest.

Vermikulit je přirozeně se vyskytující minerál, který se extrahuje z půdy.

Před uzavřením v roce 1990 produkoval důl v Libby, v Montaně většinu vermikulitu používaného při izolaci budov a jako kondicionér půdy. Naneštěstí, důl byl také zdrojem přirozeně se vyskytujících azbestových vláken. V roce 1999 byl důl identifikován jako místo EPA Superfund USA a dodnes se pokračuje v jeho úpravě. Naše společnost nepoužívá vermikulit z tohoto dolu.

Vermikulit do všech našich produktů je těžen v Jižní Karolíně. Naši dodavatelé používají přísné testování k identifikaci kontaminantů, jako je azbest. Můžete si být jisti, že konzistentní a bezpečná dodávka vermikulitu se používá i v našich vonných sáčcích.

Na zadní straně sáčku je upozornění „Vyhněte se kontaktu balení s …“ může dojít k poškození těchto ploch. Je to bezpečné?

Naše sáčky jsou bezpečně použitelné ve vašem domě, v autě a v kanceláři podle pokynů. Vůně a esenciální oleje, jako každý olej, mohou skvrnit nebo zbarvit čalounění a porézní povrchy jako dřevo a přírodní kámen.

Kromě toho mohou vůně a esenciální oleje reagovat spolu s materiály používanými v některých plastových materiálech, nátěrových hmotách a jiných površích. Poškození, které může vzniknout umístěním sáčku přímo na takové povrchy, je nekompatibilita. Nejedná se o nebezpečí ani chybu ani jednoho materiálu.

Například vonný olej nezničí biologicky odbouratelnou obálku z papíru, ve které je balen. Pokud by se stejná obálka naplnila vodou, nakonec by se zničila. To neznamená, že voda je nebezpečná nebo obálka slabá, jsou jednoduše vzájemně nekompatibilní.

Jsou produkty 100% přírodní?

Používáme směs přírodních a syntetických složek. Mějte na paměti, že produkt, který obsahuje pouze přírodní materiály není bezpečnější nebo obsahuje méně alergenů. Všechny naše vonné složky dodržují přísné bezpečnostní normy stanovené Mezinárodní asociací pro parfémy (IFRA).

Jsou vaše výrobky BIO?

Není možné označit produkt domácí vůně jako organický. Naše výrobky by v takovém případě byly velmi drahé, mohlo by dojít k vyčerpání přírodních zdrojů a naše produkty by neměly stejné vůně, které znáte a milujete. Dodržujeme přísné bezpečnostní normy stanovené Mezinárodní asociací pro parfémy (IFRA).

Jsou vaše výrobky veganské?

Přestože záměrně nepřidáváme žádné suroviny získané ze zvířat do našich výrobků, nejsme certifikovaným veganským zařízením.

Testujete své výrobky na zvířatech?

V naší laboratoři vůně na zvířatech netestujeme ani nenajímáme žádné třetí strany, aby pro nás prováděly testy na zvířatech. Záměrně nepoužíváme produkty založené na živočišných produktech, ale nemůžeme zaručit, jaký proces byl použit k testování surovin nebo jiných materiálů používaných k výrobě našich výrobků.

Jsou vaše svíčky vyrobené ze sójového vosku?
Obsahují nějaké chemikálie, nebo parafin?
Jsou 100% přírodní?

Náš vosk je patentovaný sójový vosk, který byl vyvinut pro maximální výkon s našimi vonnými látkami. Stejně jako u většiny vonných svíček, naše vůně obsahuje přírodní i syntetické přísady. Dodržujeme přísné bezpečnostní normy stanovené Mezinárodní asociací pro parfémy (IFRA). Podobně následujeme také sdružení National Candle Association (NCA) pro všeobecné bezpečnostní normy pro vosky a svíčky. Podle NCA, validované vědecké studie ukázaly, že všechny hlavní vosky používané na výrobu svíček vytvářejí prakticky shodné vedlejší produkty spalování. Zatím žádná studie neprokázala, že emise svíček jsou škodlivé pro lidské zdraví.

Obsahují vaše knoty zinek?

Naše svíčky mají bavlněné nebo papírové knoty, které neobsahují olovo a zinek.

Je sklo, které používáte testováno?

Všechna skla, která používáme, prošla přísnou zkouškou bezpečnosti třetí strany ASTM (American Society for Testing and Materials).

Jsou vonné svíčky bezpečné? Nedávno jsem četl příběh, který říkal, že mohou způsobit zdravotní problémy?

Bezpečnost vonných svíček je podpořena desetiletími výzkumů, které potvrzují bezpečné používání. Kromě toho naše společnost provádí rozsáhlé testování na našich svíčkách a dbá na to, aby došlo k řádnému spalování, což zajišťuje, že naše svíčky neprodukují žádné nežádoucí sloučeniny.

Snažím se otěhotnět. Jsou pro mě vaše výrobky bezpečné?

Můžete si být jisti, že všechny naše produkty jsou bezpečné při použití podle pokynů. Stejně jako u jakéhokoli spotřebního zboží, specifické lékařské otázky nebo obavy, které možná máte, by měly být adresovány lékaři.

Mohou vonné svíčky podporovat astma nebo alergií?

Přestože miliony lidí pravidelně používají vonné svíčky bez jakýchkoli negativních účinků, je vždy možné, že určitá vůně může vyvolat negativní reakci u citlivých jedinců. Jednotlivci se známou citlivostí na specifické vůně by se svíčkám těchto vůní měli vyhýbat. Spotřebitelé by navíc neměli zapomínat pálit všechny svíčky, ať už vonné nebo ne, na dobře větraném místě.

Obsahují vaše výrobky ftaláty?

Ftaláty představují širokou skupinu chemických látek. Nepoužíváme žádné z potenciálně nebezpečných ftalátů regulovaných CPSC.

Co jsou tóny vůně?

Jsou to jednotlivé aspekty vůně, které dohromady tvoří její celkový profil.

Co je hlava vůně?

jsou nejživější a nejtvrdší komponenty ve směsi; to jsou hlavní tóny, které často tvoří počáteční dojem vůně.

Co je srdce vůně?

To jsou vonné tóny tvořící most mezi hlavou a základem vůně. Jsou v samém srdci vůně.

Co je základ vůně?

To jsou součásti vůně, které tvoří výslednou vůni a závěrečný dojem z ní.

Jaké jsou skupiny vůní?

Květinové vůně poskytují uklidňující vůni čerstvě vybraných květů.

Svěží a čisté vůně: Zachycují vzdušnou esenci vánku. Mohou být aldehydické nebo kovové povahy a typicky jsou asociovány s vůní vody nebo čistého prádla. Bylinné vonné látky poskytují dojem čerstvě rozdrceného listí, travin a bylin.

Ovocné vůně: Mohou obsahovat širokou škálu známých tónů včetně šťavnatých bobulí, citrusových koláčů, tropického ovoce a klasických tónů, jako je jablko, hrozny nebo hrušky … možnosti zde jsou nekonečné.

Sladké a pikantní vůně: Jsou sladké, vanilkové, pečivové a ořechové. Mohou také obsahovat sofistikovanou směs koření, jako je skořice, muškátový oříšek, zázvor a hřebíček.

Teplé a dřevité vůně: Jsou hlavně cedr, dub, borovice a santalové dřevo. Orientální vůně se může týkat také živočišných, jantarových a pižmových tónů.

Jak dlouho trvá vývoj nové vůně

Proces rozvoje vůně obvykle začíná 24-36 měsíců před uvedením na trh. Během této doby jsou vonné látky testovány vybranou skupinou kvalifikovaných spotřebitelů, testovány na stabilitu produktu a prozkoumány z hlediska bezpečnosti a shody.

Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro